Speedboat

Kursy i szkolenia przygotowujące do egzaminu na patent sternika motorowodnego, licencje na holowanie narciarza i innych obiektów pływających, holowanie statków powietrznych. Rejsy szkoleniowe.

kontakt z nami

zdobądź patent sternika motorowodnego

Jednodniowe szkolenie zakończone egzaminem.

sezon 2024

najbliższe terminy szkoleń i egzaminów

26 lipca (piątek)
Braniewo / Nowa Pasłęka (warmińsko-mazurskie) zapisz się
27 lipca (sobota)
Bartoszyce (warmińsko-mazurskie) zapisz się
10 sierpnia (sobota)
Nowy Dwór Gdański (pomorskie) zapisz się

Szkolenia / kursy i egzaminy odbywają się cyklicznie od kwietnia do października lub w zależności od warunków pogodowych przez cały rok w Nowej Pasłęce, Elblągu, Malborku, Tczewie, Nowym Dworze Gdańskim, Gdańsku (Sobieszewo), Pasłęku, Fromborku i Braniewie.

Zapraszamy!

Zdjęcia ze szkolenia Zdjęcia ze szkolenia Zdjęcie ze szkolenia Zdjęcie ze szkolenia

Patent Sternika MOTOROWODNEGO - to podstawowy patent uprawniający do prowadzenia łodzi motorowych i skuterów po śródlądziu i po morzu w porze dziennej do 2 mil morskich (3704 m).

Patent sternika motorowodnego - uzyskuje osoba, która:

Wzór patentu.

Osoba posiadająca patent sternika motorowodnego jest uprawniona do prowadzenia jachtów motorowych:

Szkolenie i patent motorowodny sternik morski, pozostałe szkolenia.

koszt: 980.00 zł z egzaminem i patentem + książka *

Uczniowie i studenci w wieku od 14 do 26 lat uiszczają opłaty za egzamin i patenty w wysokości 50% po przedstawieniu kopii ważnej legitymacji.

W przypadku grup zorganizowanych istnieje możliwość dojazdu na szkolenie i egzamin (miejsce i termin do ustalenia).

Przebieg szkolenia / kursu.

Zajęcia teoretyczne: sala wykładowa (prezentacje multimedialne + ćwiczenia) - przepisy morskie i śródlądowe / locja morska i śródlądowa / budowa jachtów i silników / meteorologia / ratownictwo / prace bosmańskie.

Zajęcia praktyczne: w skład zajęć praktycznych wchodzą manewry - podejście do kei, zacieśniona cyrkulacja, człowiek za burta, podejście do boi, ślizg, ósemki (analiza oznakowania niebezpieczeństwa na wodzie - boje kardynalne).

Egzamin teoretyczny i praktyczny: na zakończenie szkolenia / kursu.

Materiały szkoleniowe, podręcznik / książka - każdy uczestnik otrzymuje podczas szkolenia / kursu.

Ile czasu trwa szkolenie motorowodne przygotowujące do egzaminu na patent sternika motorowodnego?

Czas trwania szkolenia motorowodnego przygotowującego do egzaminu na patent motorowodny to ok 6-8 godzin lekcyjnych (w zależności od ilości uczestników i ich umiejętności).

Ile czasu się czeka na patent sternika motorowodnego? Jak szybko otrzymam patent?

Po zaliczeniu egzaminu Komisja Egzaminacyjna wydaje Uczestnikom "Zaświadczenie o zdaniu egzaminu potwierdzającego posiadanie wiedzy i umiejętności z zakresu żeglarstwa". Następnie Uczestnicy przesyłają je wraz z wygnerowanym wnioskiem o wydanie patentu (https://patenty.pzmwinw.pl/) pocztą lub dostarczają osobiście do Polskiego Związku Motorowodnego - PZMWiNW wydaje patenty w ciągu 30 dni roboczych, zwykle czeka się ok. 1 miesiąca.

Bez patentu (uprawnień) można: prowadzić jacht motorowy o długości kadłuba do 13 metrów. W tym przypadku silnik nie może przekraczać mocy 10 kW, lub mocy 75 kW w przypadku jednostek, których konstrukcja nie pozwala osiągać prędkości wyższej niż 15 km/h. Jacht żaglowy w Polsce można prowadzić bez patentu, gdy jednostka ma długość kadłuba do 7,5 metra, nawet gdy jest wyposażona w napęd mechaniczny (silnik spalinowy lub elektryczny).

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące przebiegu szkolenia i egzaminu na patent motorowodny, skontaktuj się z nami, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Dodatkowo oferujemy szkolenie zakończone egzaminem na licencje: holowanie narciarza i innych obiektów pływających, holowanie statków powietrznych - szczegóły - skontaktuj się z nami!

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu, jest wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne.

Kontakt

tel. 556 443 300
lub e-mail:
kursymotorowodne@nowapasleka.pl

UWAGA: Istnieje możliwość przeszkolenia w wygodnym dla Państwa terminie - skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

(Opłaty za egzamin i patenty wg cennika PZMW i NW)

* - możliwość negocjacji kosztów dla uczestników grupowych

Wycieczki i rejsy szkoleniowe po Zalewie Wiślanym - skontaktuj się z nami by otrzymać szczegóły!

Egzaminy przeprowadzane są przez:
1. Aqua Sfera upoważniona przez Ministra Sportu i Turystyki do przeprowadzania egzaminów na patenty i licencje żeglarskie i motorowodne - nr upoważnienia DSW-WSW.442.7.2020.
2. Centrum Szkolenia Sportowego i Instruktorskiego w ramach otrzymanych decyzji Ministerstwa Sportu i Turystyki; Żeglarz jachtowy (ZJ) - decyzja MSiT nr DWS/454/57/2014, Jachtowy Sternik Morski - decyzja MSiT nr DWS/454/34/2014, Sternik Motorowodny (SM) - decyzja MSiT nr DWS/454/35/2014, Motorowodny Sternik Morski (MSM) - decyzja MSiT nr DWS/454/36/2014, Licencja holowanie narciarza wodnego i innych obiektów pływajacych (LHNWiIOP) - decyzja MSiT nr DWS/454/37/2014.